Rezonans magnetyczny z kontrastem

Published: 19 September 2023

Rezonans magnetyczny z kontrastem jest nowoczesnym badaniem diagnostycznym, które pozwala na dokładne uwidocznienie struktur wewnętrznych organizmu. Stosowany jest w diagnostyce wielu schorzeń, m.in.:

  • chorób narządów wewnętrznych, takich jak wątroba, trzustka, nerki, śledziona;
  • chorób neurologicznych, takich jak stwardnienie rozsiane, udar mózgu, nowotwory mózgu;
  • chorób ortopedycznych, takich jak urazy stawów, zmiany zwyrodnieniowe;
  • chorób ginekologicznych i urologicznych.

Badanie rezonansu magnetycznego z kontrastem jest bezpieczne i bezbolesne. Polega na emisji fal magnetycznych, które nie są szkodliwe dla organizmu. Kontrast podawany jest dożylnie i pozwala na lepsze uwidocznienie niektórych struktur.

W ULTRA MR Wrocław wykonujemy rezonans magnetyczny z kontrastem na najnowocześniejszym sprzęcie 3T, który gwarantuje najwyższą jakość obrazu. Zabiegi przeprowadzają doświadczeni radiolodzy, którzy są w stanie precyzyjnie zinterpretować wyniki badania.

Przygotowanie do badania

Do badania rezonansu magnetycznego z kontrastem jamy brzusznej lub miednicy należy przyjść na czczo. Dodatkowo nie należy pić przez 2 godziny przed badaniem. Należy również poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach i przeciwwskazaniach do wykonania badania.

Cena badania rezonansu magnetycznego z kontrastem

Cena badania rezonansu magnetycznego z kontrastem w Ultra MR Wrocław zależy od rodzaju badania.

Rejestracja

Rejestracja na badanie rezonansu magnetycznego z kontrastem w  ULTRA MR Wrocław jest możliwa telefonicznie lub przez internet.

Kontakt:

Ultra MR Wrocław

ul. Strzegomska 138

50-541 Wrocław

tel. 71 724 22 22

www.ultramr.pl