3T

O nas

Ultra MR to nowoczesna pracownia
diagnostyki obrazowej we Wrocławiu.
Oferujemy najwyższą jakość badań rezonansem 
magnetycznym na dolnośląskim rynku.

Nasze usługi są dostępna od ręki dla każdego,
a wyniki gotowe do odbioru do dwóch dni roboczych.

Łuk UltraMR - Rezonans 3 Tesle

Nasi Pacjenci mogą liczyć na:

  • krótkie terminy oczekiwania na badanie i opis,
  • diagnostykę obrazową z wykorzystaniem aparatu najnowszej generacji MRI 3 Tesle MAGNETOM SPECTRA marki SIEMENS,
  • profesjonalną usługę od etapu rejestracji,
  • indywidualne, empatyczne podejście
  • oraz promocyjne ceny.

Należy pamiętać, że skierowanie nie jest wymagane.

Rezonans 3 Tesle

Badanie

Rezonans magnetyczny jest nieinwazyjnym, bezpiecznym i precyzyjnym badaniem. Obrazowanie rezonansem wykorzystuje oddziaływanie pola magnetycznego na organizm człowieka dla szczegółowej oceny struktur anatomicznych - od głowy do stóp. Pozwala na szczegółową ocenę stanu narządów wewnętrznych i tkanek miękkich oraz ewentualnych zmian chorobowych. Nie wymaga użycia potencjalnie szkodliwego promieniowania rentgenowskiego. Decyzję o ewentualnym podaniu kontrastu do badania zawsze podejmuje lekarz specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej.

Technologia

Dokładność obrazu w badaniach rezonansem zależy od tego, jak silne jest pole magnetyczne. W pracowni diagnostycznej UltraMR posiadamy najnowszej generacji aparat MRI 3 Tesle MAGNETOM SPECTRA marki SIEMENS. Generuje on pole o indukcyjności 3 Tesli (3T). Aparat MR 3 Tesle, dzięki szybkości działania, pozwala skrócić czas badania do minimum – nawet do kilku minut. Technologię 3 Tesle wykorzystują renomowane placówki kliniczne na całym świecie.

  • Precyzja
  • Trafność
  • Szybkość
  • Komfort

Przełomowa jakość obrazu przekłada się na trafną i pełną diagnostykę, przebiegającą w komfortowych dla Pacjenta warunkach.

Komfort

W pełni rozumiemy obawy przed badaniem rezonansem magnetycznym, dlatego nasi lekarze i technicy do każdego Pacjenta podchodzą w sposób indywidualny i empatyczny, szczegółowo tłumacząc przebieg badania i rozwiewając wątpliwości. Dla zminimalizowania lęku przed ograniczoną przestrzenią Pacjent otrzymuje sygnalizator, który pozwala na przerwanie badania w dowolnym momencie. U Pacjenta z klaustrofobią badanie rezonansem magnetycznym kolana wykonujemy w pozycji odwróconej, aby było dla niego jak najbardziej komfortowe.

Lokalizacja

Pracownia diagnostyczna Ultra MR znajduje się w nowoczesnym biurowcu UltraNet, położonym u zbiegu ulic Strzegomskiej i Babimojskiej we Wrocławiu (centrum dzielnicy Muchobór Mały). Do dyspozycji Pacjentów pozostaje komfortowa poczekalnia, windy oraz chroniony parking. Lokalizacja zapewnia wygodny dojazd z pozostałych dzielnic Wrocławia oraz z miast ościennych.